Hotell |
Läge:
När du bor på Alexander Charm Hotel i Livigno (Valtellinadalen) har du nära till San Rocco skidlift och Livigno skidområde. Detta hotell har 4 stjärnor och ligger nära Mottolino linbana och Carosello linbana.
Rum:
Känn dig som hemma i ett av de 63 gästrummen med minibar och platt-tv. Sängen har duntäcken, och samtliga rum har en bäddsoffa. Med gratis wi-fi håller du dig uppkopplad och på rummet har du även satellit-tv. Privat badrum med dusch, gratis toalettartiklar och bidé.
Nöjen, spa, premiumbekvämligheter:
Skäm bort dig med bland annat kroppsbehandlingar och ansiktsbehandlingar. Efter en dag i skidbacken kan du koppla av i en av 2 bubbelpooler. Hotellet har även gratis wi-fi, barntillsyn/övervakade aktiviteter och barnpassning.
Restauranger:
Alexander Charm Hotel har restaurang där gästerna kan avjuta en utsökt måltid. Man kan även äta något lättare på deras kafé. Släck törsten med din favoritdrink i deras bar.
Övrigt:
Gäster har tillgång till bland annat expressincheckning, reception (öppen dygnet runt) och flerspråkig personal. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats.